календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Відкриття загадкового світу Сальвадора Далі

09.05.2024

Продовжуючи знайомити учнівську молодь зі світовою культурою, фахівці відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова провели для учнів 9-х класів ЗЗСО № 4 на платформі ZOOM віртуальний тур по театру-музею Сальвадора Далі – одного з найвідоміших сюрреалістів ХХ століття. Також до онлайн-заходу приєдналися учні херсонських гімназій № 14, 16, ЗЗСО № 54 і 55, Голопристанського ліцею № 2 та Херсонського вищого професійного комерційного училища (15). 

Віртуальний тур було проведено на основі відеосюжету «Театр-музей іспанського генія», створеного у межах європейського інформпровідника «Вивчай Європу – змінюй Україну».

Заглиблюючись у музей, школярі побачили безліч захоплюючих інсталяцій, у тому числі залу Мей Вест, залу “Рибні крамниці” та залу Скарбів. У залі Мей Вест вони були захоплені метаморфозою звичайних предметів у вражаюче неочікуваний портрет, що є свідченням винахідливого розуму та схильності художника до химерних експериментів.

Привернула увагу учнів величезна картина «Оголена Гала, що дивиться на море, яка на відстані вісімнадцяти метрів трансформується в портрет Авраама Лінкольна». Адже, це перше оцифроване живописне зображення. 

Вразила учасників заходу ювелірна колекція Сальвадора Далі. Його прикраси  були сповнені екстравагантності й оригінальності, яких і у сучасників рідко можна зустріти. Старшокласники дізналися, що митець самостійно підбирав для своїх творінь не тільки матеріали, але і їх колір, форму, вкладаючи в кожне символічне значення.

Переглядаючи відео, учні слухали «Тристана й Ізольду» Вагнера, одного з улюблених композиторів Далі. Адже саме ця музика супроводжує відвідувачів музею і була підібрана самим митцем.

Старшокласники переконалися, що Сальвадор Далі не просто художник, а творець свого власного химерного світу.

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути відео та поринути у  всесвіт Сальвадора Далі, одного з найвпливовіших і відомих художників-сюрреалістів ХХ століття.


X