календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Відеоекспозиція «Акварельні відтінки Світлани Юр’євої»

22.02.2024

22 лютого у мистецькому житті Херсонщини і не тільки приємна подія – день народження талановитої, яскравої, неординарної художниці Світлани Юр’євої. А для Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова  це чудова нагода продовжувати знайомити своїх користувачів з представниками культурно-мистецької еліти Херсонщини.

У межах вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства» фахівчині інформаційно-бібліографічного відділу книгозбірні створили мистецьку відеоекспозицію «Акварельні відтінки Світлани Юр’євої» з циклу «Сузір’я молодих митців».

Актуальні, сміливі, позитивні, впізнавані – так можна окреслити авторські проєкти непересічної художниці, які стали популярними в Україні та за її межами. Тому вони можуть зацікавити передусім молодих поціновувачів мистецтва. 

Зараз Світлана живе і працює в Одесі. Тут народилася серія її акварельних робіт «50 відтінків зеленого», у межах якої художниця створює картини з побутовими сюжетами із сьогодення українських військових. Також Світлана Юр’єва стала учасницею мистецького проєкту «На плаву», що був ініційований громадською організацією «Центр культурного розвитку «Тотем»: низку робіт Світлани із серії «50 відтінків зеленого» розмістили на OSB плитах, якими забиті вікна херсонського Будинку вчителя. 

  

Про все це йдеться у першій частині відеоролика, де експонується чимало картин  про  почуття, віру та силу духу кожного українця в пікселі.

Військова тематика  – не єдина грань творчості Світлани Юр’євої. Не менш цікавим стали проєкти художниці «Щастя – це…» та «Королівство сну» («Підглянуто з небес»). Що таке буденне щастя? Від чого ми радіємо щодня? Як ми поводимося у «королівстві сну»? І яка вона – дивовижна частина життя, проведена уві сні? Відповіді на ці питання – у серіях графічних і  живописних робіт Світлани Юр’євої, представлених у другій частині відеоекспозиції.

 

Наразі Світлана продовжує творити, перебуває у вирі насиченого культурно-мистецького життя, бере участь у художніх виставках, проводить майстер-класи з малювання, допомагає українським воїнам та рідному Херсону.

Більше про все це і не тільки розповість відеоролик «Акварельні відтінки Світлани Юр’євої» .

Також у відеофільмі представлено віртуальну галерею творів Світлани Юр’євої, яку можна «відвідати» на краєзнавчій сторінці Акварельні відтінки Світлани Юр’євої. Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова (unalib.ks.ua) на сайті бібліотеки.

Приємного перегляду!


X