календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Мовний мікс "Українською смачніше"

21.02.2024

До Міжнародного дня рідної мови – свята, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні, відділ читального залу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова запропонував учням ЗЗСО № 55 та гімназії № 2 на платформі ZOOM мовний мікс "Українською смачніше", а для користувачів соцмереж -  відеоролик «Мова - душа кожної нації!". 

 

З розповіді бібліотекаря школярі дізналися про історію виникнення свята, роль мови у житті людини та її значення для української нації й держави. Вразила молодь інформація про те, що сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з яких знаходяться під загрозою зникнення. Й те, що посольство України в США підтримало і подякувало компанії McDonald's за їхню українську політику і відмову надавати послуги в Україні російською мовою.

 

Учасники заходу підтримали це рішення і погодилися, що назви страв українською мовою звучать набагато смачніше.

 

Вони також мали змогу переглянути добірку 10 цікавих фактів про українську мову, познайомитись з переглядом книг мовознавчої тематики, взяти участь у вікторині "Знавець української мови" та створенні хмарки на платформі Mentimeter "Що для мене є мова?".

Фахівці книгозбірні порадили застосунки з вивчення української мови, а наостанок зауважили, що за українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.  І на сьогоднішній день  мова - це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України.

Переглянути відеоматеріал «Мова - душа кожної нації!» можна, перейшовши за посиланням:


X