календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Ярослав Мудрий – політик влади і науки

07.02.2024

Ярослав Мудрий увійшов в історію не тільки як великий державний діяч. Він показав себе і як людина, що зуміла перебороти самого себе. В межах бібліотечного проєкту «Погляд з історії» фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів ХЗНВК № 11 історичне досьє «Ярослав Мудрий – політик влади і науки» на платформі ZOOM.

  

Присутні на заході дізналися про життя і діяльність Великого князя Київського Ярослава Володимировича, період правління якого вважається епохою величі Русі. Саме в цей час Русь досягла зеніту своєї могутності і стала в один ряд з найбільш потужними європейськими державами. Ярослав розширював кордони Русі, активно займався будівництвом. При ньому побудовані Золоті ворота, Храм Святої Софії. Так само, як і його батько, князь Ярослав розбудовував столицю, а також засновував  нові міста у віддалених куточках Русі, наприклад, Ярославль. Ярослав Мудрий  зміцнював міжнародний авторитет держави, сприяв розвитку освіти і мистецтва, затвердив перший юридичний документ - збірник законів «Руська Правда», створив першу школу при Софії Київській і першу бібліотеку в Києві.

  

Ярослав Мудрий зробив для Київської Русі багато доброго й важливого. Він став лідером нації та могутнім володарем однієї з найбільш розвинених країн Європи того часу. Більша частина діянь князя пережили свій час. Його спадком стали літописи і закони, добре налагоджені зв’язки з країнами Європи.

  


X