календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Зима з весною зустрічається

05.02.2024

Все наше життя – це постійні зустрічі. Стрітення Господнє – один з найважливіших днів у православному календарі, який символізує зустріч Старого і Нового Завіту, а в народі цей день вважають кордоном між зимою і весною.  Для учнів гімназії № 6 фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки ім. Б.А. Лавреньова провели стрітенські перетини «Зима з весною зустрічається» на платформі ZOOM.

  

Під час заходу школярі дізналися про історію виникнення свята та цікаві подробиці цього дня. На відміну від багатьох  перехідних православних свят Стрітення Господнє  завжди відзначається 2 лютого – через 40 днів після Різдва. 

  

Учні отримали цікаву інформацію про те, що Стрітення Господнє має свої прикмети і народні звичаї. З давніх часів у святкуванні Стрітення змішалися православні та язичницькі традиції. Звичай запалювати свічки в цей день прийшов з Риму. Вважається, що Стрітенські свічки захищають оселю від пожеж та ударів блискавки, їх зберігають протягом року і запалюють під час домашньої молитви.  Кажуть, що в це свято сумувати не можна, тому що Бог все бачить, і на радість відповідає радістю.

  

Під час заходу була запалена Стрітенська свічка, разом всі присутні змогли побажати того, чого всім найбільше хотілося, та вивчили закликання до весни «Благослови мати».

Наприкінці зустрічі бібліотекарі закликали учнів любити рідний край, народні звичаї, бо то найбільший духовний скарб! А ще  побажали, щоб ця весна обов’язково принесла Україні перемогу і мир запанував на нашій землі!


X