календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Майстер-клас “Свічка-громовиця”

01.02.2024

Відбулася чергова зустріч клубу «Творчі», організованого фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, яка заглибила дітей у середовище українських національних традицій. Цього разу майстриня запропонувала пізнавально-народознавчий майстер-клас із створення стрітенської свічки «Свічка-громовиця».  

 

Цьогорічний цикл різдвяних свят розпочався 25 грудня і триває досі. Стрітення Господнє ще попереду, тому сьогоднішній захід якраз на часі. 

Бібліотекарка розповіла присутнім про знаковий символізм свічки в українській культурі. З її розповіді діти дізналися, що свічка є так званим ритуальним атрибутом людини, який супроводжує її протягом усього життя. Зокрема, вона присутня у таких знакових подіях, як день народження, обряди хрещення, шлюбу та інших. Тож, свічка є невід’ємним елементом в календарній обрядовості українців. Без неї складно уявити традиційний різдвяний стіл чи великодній кошик. Але саме стрітенська свічка,  ще відома як «громовиця», наповнена великою духовною силою. За повір‘ям свіча, освячена в день зустрічі зими з весною, здатна захистити від негод та недуги.

 

Із перших хвилин майстер-класу вдалося зацікавити дітлахів спеціальними матеріалами. Для оздоблення використовували самшит, палички кориці, зернятка кави, а також різноманітний декор: кольорові стрічки, мереживо, намистини. У дружній атмосфері дітки охоче комунікували, ділились своїми ідеями та допомагали один одному. Оригінальні роботи діти забрали з собою для освячення в церкві. Ці свічки-громовиці будуть оберегом для їхніх домівок.
 


X