Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова взяли участь у роботі курсів для класних керівників на базі комунальної установи «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради».
Інформаційний кейс «Трансформація роботи з освітянами у воєнний час» познайомив слухачів курсів з основними напрямами роботи книгозбірні в 2024 році, які об‘єднують різноманітні за тематикою, формою та форматом заходи й акції.
Увагу педагогів привернув започаткований в поточному році проєкт «Погляд з історії» - цикл заходів, що формують сучасний погляд на історичне минуле та героїчне сьогодення нашої країни. Тим більше, що учнівська та студентська молодь зможе поповнити свої знання не лише з історії, а й з літератури, культурної спадщини та мистецтва.
Зацікавили вчителів і такі, апробовані часом та читачами, проєкти та програми книгозбірні, як: «Херсонщина крізь часи» - з краєзнавчими студіями, екскурсійним онлайн-бюро, літературно-історичним салоном; комплексна програма «Читання для всіх і кожного» - з регіональним південним літературним туром « Книгомандри», творчими зустрічами з письменниками та презентаціями нових видань в межах оновлених проектів «Книгомандри онлайн» та «Книгомандри: нові імена»; Центр соціально-психологічної та правової підтримки молоді, який в співпраці із фахівцями громадських та державних служб підтримає, допоможе, проконсультує…
А також Пункт Європейської інформації з цікавими подорожами, турами та літературними вояжами країнами Європи; культурологічна медіастудія «Мистецтво у просторі і часі» з мистецькими розвідками та відеорозповідями про шедеври світового мистецтва та екскурсами у світ прекрасного.
Радо вітали педагоги звістку про чималу кількість нових сучасних надходжень до книгозбірні, більшість із яких щойно з друку чи з презентацій. Приємно було їм почути і теплі слова херсонцям і книгозбірні від авторів, в тому числі, і земляків.
Фахівці бібліотеки запропонували курсантам частіше звертатись до сайту книгозбірні та користуватись у своїй роботі відеоматеріалами з ютуб-каналу закладу.
Отже, незважаючи на постійні обстріли і небезпеку, колектив книгозбірні продовжує працювати. А ось такі зустрічі та спілкування народжують нові ідеї та плани, надихають на подальшу співпрацю та координацію роботи.