Краєзнавчі студії Херсонської обласної бібліотеки ім. Б.А. Лавреньова продовжують свою роботу. Для учнів гімназії № 6 фахівці відділу соціокультурної діяльності підготували і провели захід «Таємниці давнього степу: епоха Бронзи» на платформі ZOOM.
Присутні дізнались багато цікавої інформації про особливості життя людей Бронзової доби, які мешкали у степах Херсонщини. На території нашої області були знайдені стоянки людини того часу, найпоказовіші з них - біля сіл Любимівка та Василівка Каховського, Перемога та Заозерне Новотроїцького районів. Відомо близько 90 поселень та могильників цього часу, головним чином у північно-західній частині області поблизу рік і в південно-східній її частині, в Нижньосірогозькому, Генічеському, Чаплинському, Каланчацькому, Скадовському районах.
Цікавою була інформація про археологічні культури, які зафіксували вчені на території Херсонської області. Назви цих культур пов’язані з типом поховань: відповідно в ямах, катакомбах або зрубах під великими земляними насипами — курганами. У добу бронзи особливої довершеності набуло мистецтво спорудження курганів. Основним будівельним матеріалом при їх спорудженні слугували акуратно накраяні шматки дерну. Для того, аби запобігти швидкому розмиванню насипу, його схили трамбували, промазували глинистою сумішшю, обкладали камінням і деревом. Як засіб оздоблення використовували гру кольорів різних матеріалів - глини, чорнозему та порід каменю.
Захід пройшов цікаво, насичено та вкотре переконав – у нашому краї ростуть діти, які всім серцем люблять Україну і Херсонщину!