Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжила цикл кінематографічних вечорів «Cinemahall», який знайомить любителів кіно з творчим доробком та життєвим шляхом відомих режисерів, акторів і актрис та причетних до світу кіно постатей. На першій зустрічі в цьому році говорили про видатного українського та вірменського кінорежисера, сценариста, композитора; яскравого представника хвилі "українського поетичного кіно" Сергія Йосиповича Параджанова, 100-річчя від дня народження якого відзначається цього року.
Кіномани дізналися про життя й діяльність великого режисера, який народився 9 січня 1924 року в Тбілісі. Хлопчик став довгоочікуваним сином у вірменській родині антиквара Йосипа Параджанова та Сиран Бежанової. Від батька він успадкував любов до краси та витонченості, художній талант, від матері — артистизм та енергетику, пристрасть до театралізації. Про себе митець казав: «Я – вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм». Саме за фільми, які не вписувалися в стандарти радянської влади, Сергій Параджанов був тричі заарештований.
Зацікавило присутніх і ставлення митця до української культури, яке втілилось у фільмі «Тіні забутих предків» Екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського була присвячена сторіччю від дня народження письменника. Вона увійшла у скарбницю світового кіномистецтва як шедевр кінематографу.
Сергій Параджанов залишив помітний слід у світовій культурі, ставши символом творчості, що перемагає політичні обмеження. Його життя та творчість є прикладом стійкості перед випробуваннями, а його фільми залишаються невмирущими шедеврами, що вражають глядачів своєю глибиною та оригінальністю.