календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Лицар праці - Борис Грінченко

06.12.2023

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова долучилася до Всеукраїнської акції "Національний тиждень читання", у межах якої фахівці відділу соціокультурної діяльності для старшокласників ХНПЗ № 11 провели вечір-портрет  «Лицар праці - Борис Грінченко» на платформі ZOOM. Цей захід було приурочено до 160-ої річниці від дня народження справжнього патріота України.

  

В ході спілкування учні дізнались про життя й діяльність Бориса Грінченка. Перед ними постала неординарна багатогранна особистість: письменник, який зайняв гідне місце в літературному процесі кінця ХІХ-початку ХХ століття; педагог, котрий своєю титанічною діяльністю створив зразок нової національної школи; редактор-видавець, засновник першого в Східній Україні видавництва популярної дешевої літератури для народу; мовознавець-лексикограф, автор славнозвісного словника української мови в 4-х томах, що сьогодні є цінною лексикографічною пам’яткою; політик, громадський діяч, засновник у м. Києві культурно-освітнього товариства «Просвіта», де був головою видавничої комісії; талановитий перекладач з високою філологічною культурою виконання. На заході звучали вірші Бориса Грінченка та згадувались  його оповідання на шкільну тему.

  

Головним змістом і сенсом життя Бориса Грінченка стала боротьба за українську національну справу. Його постать може  по праву  стояти поруч з такими  титанами української нації, як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка.  Він, як ніхто інший, заслуговує на вдячну пам’ять нащадків.

  


X