календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Чарівний скіфський слід - золота пектораль

23.11.2023

Культура скіфів українських степів була місцевим своєрідним виявом культури величезного кочового іраномовного світу. Вона творчо вбирала в себе впливи сусідів і відповідно пережила кілька етапів історичного розвитку. Працівники відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова для учнів гімназії № 16 провели подорож у минуле «Чарівний скіфський слід - золота пектораль» на платформі ZOOM.

Присутні на заході гімназисти детально дізнались про релігію скіфів. Своєрідність скіфського пантеону полягає в тому, що його очолювало жіноче божество — богиня вогню Табіті. Також учні отримали інформацію про те, що у скіфів склався цілий культ золота, яке вважалося символом багатства, влади та, що найголовніше, вічного життя. У другій половині VII століття в ювелірному мистецтві відбулося злиття двох художніх стилів — скіфського та грецького. Скіфські тварини (орли, олені, хижаки) з'явилися на діадемах, підвісках, нагрудних прикрасах-пекторалях, виникає так званий «звіриний стиль».

Цікаво присутнім на заході було дізнатися і про вінець скіфського ювелірного мистецтва – нагрудну пектораль, що таїть в собі багато загадок, які бібліотекарі разом з гімназистами намагались розв’язати.

Тож, запрошуємо відвідати краєзнавчі онлайн-студії  «Таємниці давнього степу» і зануритися в атмосферу давньої історії України і Херсонщини!
 


X