календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Історичний хронометр “Вільні творити майбутнє”

21.11.2023

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова на платформі ZOOM провели для учнів ЗЗСО № 55,  ліцеїстів Херсонського обласного ліцею ХОР та студентів Херсонського вищого професійного комерційного училища  історичний хронометр “Вільні творити майбутнє”. Бібліотекарі запропонували разом згадати етапи Революції Гідності, основні події тих днів та визначні здобутки українського народу в боротьбі за європейський вибір. 

Також   познайомили молодь з  книгами Дмитра та Віталія Капранових "Майдан. Таємні файли" про перше масштабне розслідування подій на Майдані, гостросюжетним романом “Вогняна зима” Андрія Кокотюхи про тисячі українців, які опинилися у вирі Революції Гідності по різні боки барикад, та з романом Олександра Комякова «ТАТО», герої якого проходять через випробування, які довелося подолати тисячам майданівців.

 

Учні й студенти переглянули трейлери фільмів про Євромайдан та Революцію Гідності: “Зима у вогні: боротьба України за свободу”, “Усе палає” та "Жіночі обличчя революції". 

Наостанок бібліотекарі наголосили на тому, що Революція Гідності не завершилася, вона продовжується і зараз. А теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни, і гаслом цього року є: “Заряджені гідністю та жагою до свободи". Ще обговорили з присутніми цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які сьогодні воюють наші захисники й захисниці у війні проти російського загарбника, а саме: незалежність та територіальна цілісність, воля, соборність, гідність України та українців.


X