Найбільша цінність людини – її пам’ять. Це вона допомагає нам ще і ще раз пережити радісні й трагічні події з історії держави, зі щемом у серці згадувати людей, з іменами яких пов’язана боротьба за незалежність України. Історія УПА – це історія боротьби. Оця боротьба доходила до свідомості світу й вона вказувала на той факт, що український народ не погоджується і не погодиться з поневоленням. Працівники відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів ЗЗСО № 53 колесо історії «Їх душі горіння і криця» на платформі ZOOM.
Старшокласники дізнались цікаву інформацію про УПА, яка була заснована на зламі 1942–1943 років і діяла до вересня 1949-го, після чого реорганізувалась у збройне підпілля, що тривало до середини 1950-х. Через лави УПА пройшло понад 100 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.
Особливо вразила присутніх роль жінок у повстанському русі. Вони брали участь в бойових одиницях, найчастіше чотах, в санітарній службі, розвідці, референтурі пропаганди, виконували функції зв’язкових. У повстанській армії жінки мали нести на своїх плечах тягар війни й водночас бути опорою чоловікові-повстанцю.
Протягом заходу прозвучали патріотичні пісні: «Зродились ми з великої години», «Лента за лентою набої подавай», «Йшли селом партизани».
Наприкінці зустрічі старшокласники ознайомились з книжковим переглядом літератури «Зродились ми з великої години...».
Повстанську армію знищили, але не могли знищити її ідею Української Державності, яку вони плекали протягом усього життя та передали її наступним поколінням.