Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Учений «детектив» – Луї Пастер

11.10.2023

«Благодійник людства» – так назвав уряд Франції мікробіолога та хіміка Луї Пастера. Працівники відділу соціокультурної діяльності  Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у межах циклу заходів «Про науковців і лікарів, що рятували світ» для учнів 9-го класу ХНЗВК № 11 провели науково-біографічний пазл «Учений «детектив» – Луї Пастер» на платформі ZOOM.

  

Присутні на  заході дізнались цікаві факти про наукову діяльність видатного біолога та хіміка Луї Пастера. Внесок французького вченого важко переоцінити, адже він довів мікробіологічну основу процесу бродіння та появи низки хвороб, винайшов спосіб боротьби з хвороботворними мікроорганізмами – пастеризацію та вакцинацію. Досі відкриття засновника імунології та мікробіології рятують життя мільйонам людей.

  

Особливо вразила учнів його самовіддана робота у боротьбі зі сказом. Після розробки вакцини проти цієї смертельної хвороби до лабораторії прийшла молода жінка, яка зі сльозами на очах благала врятувати свого покусаного собакою сина. На щастя, своєчасно зроблене щеплення спрацювало – хлопець залишився живим і незабаром видужав. 9-річний Жозеф Майстер був першою людиною в історії, яка отримала вакцину від сказу і тому залишилася живою.

  

Лабораторія Пастера продовжувала створювати нові препарати, було випущено засоби для боротьби з чумою, дифтерією, правцем і жовтою лихоманкою. Примітно, що саме в цій установі майже через сто років було відкрито вірус імунодефіциту людини. 

  

Вся наукова діяльність Пастера була яскравим прикладом поєднання теорії з практикою, тому що він не поділяв науки на теоретичні та прикладні. Він казав: «Не існує такої категорії наук, які можна було б назвати прикладними. Існують лише наука та її застосування в житті, що пов’язані між собою, як плід з деревом, на якому він визрів…» , «Народи об’єднуються не для руйнування, а для будівництва і прийдешнє належатиме тим, хто зробить найбільше для стражденного людства».

X