Працівники соціокультурного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели черговий літературно-історичний онлайн-салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM.
Цього разу згадували про історію гри в карти у старому Херсоні. Є людські пристрасті, над якими не владний час. Одна з них – карти. Вона так само приваблива, а часом і згубна, як алкоголь чи наркотик. П'ятдесят два листочки - а скільки доль і життів стоїть за їх мінливим і непередбачуваним розкладом.
На зустрічі любителі краєзнавства дізнались про те, що ймовірніше вперше ця гра поширилася на Херсонщині запорозькими козаками. Історики стверджують: піонерами картярства вважають саме запорожців. Їхньою здобиччю у бою були, зокрема, й колоди гральних карт. До того ж гральні карти були в козаків не просто забавкою, а важливим засобом постійного тренування реакції вибору в поєдинку й водночас засобом реабілітації. Гра в карти у Херсоні з'явилася в перший рік народження Херсонської фортеці. «Завезли» її офіцери полків, які дислокувалися у місті.
Присутні отримали цікаву інформацію про те, що центром цієї азартної гри був «Клуб любителів гральних карт» при будинку міських зборів. Цей клуб мав свій устав, правила гри. Наприклад, розраховуватися слід було на місці, інакше боржника записували до боргової книги і до повного розрахунку позбавляли права відвідувати клуб, а при відмові заплатити борг взагалі виключали з клубу. Багато трагікомічних історій пов’язано з діяльністю цього клубу, деякі з них стали предметом обговорення. У середовищі шанувальників карт ламалися долі, з вуст в уста, з покоління в покоління передавалися легенди; карткових законів часом дотримувались старанніше, ніж цивільних; магічний вплив карткових знаків випробували всі, хто любив грати у цю гру.
Вечір пройшов у теплій та доброзичливій атмосфері, залишив у присутніх позитивний та піднесений настрій.