Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Тбіліські сторінки у житті Лесі Українки

27.07.2023

У межах роботи жіночого клубу «Лада» та  екскурсійного бюро «На семи балках» фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провели онлайн-екскурсію «Тбіліські сторінки Лесі Українки» на платформі ZOOM.

 

 Присутні на засіданні  дізнались, що  значну частину останнього десятиліття свого життя Леся Українка провела у Грузії, де створила визначні поетичні та драматичні твори. Грузія продовжила їй життя, а потім першою її оплакала. Перебування Лесі Українки у Грузії можна розбити на три періоди: перший період (1903-1905) пов'язаний з Тбілісі, другий (1908-1910) - з Телаві, третій (1910-1913) - з Кутаїсі. А останні десять днів життя поетеси пройшли в Сурамі.

Учасниці екскурсії мандрували старовинним центром Тбілісі, в місцях, де бувала знаменита поетка, побачили Тіфліс її очима.  Познайомились з історією грузинської столиці, побували в фортеці Нарікала, в районі сірчаних лазень, у дивовижній інжирній ущелині з чудовим водоспадом та  будиночками на скелях з різнокольоровими балконами.

  

Свої враження від Тбілісі Леся описувала в листах до матері та сестрі, уривки з яких було озвучено й проілюстровано. Вона використовувала будь-яку нагоду, щоб побувати в різних куточках міста, а іноді йшла разом з чоловіком блукати горами. «Позавчора, з Кльонею, ми до сутінків бродили по горах, було так чудово, що й стомлення не відчувалося. Забралися в таке місце, де ще ніколи не були, знайшли якісь потоки, басейни, прірви, дуже цікаво було».

Останні дні свого життя вона прожила у місті Сурамі, де 1серпня 1913 року зупинилося її серце. Їй було 42 роки…  

Леся Українка дуже любила Грузію й грузинський народ. Відомі її слова: «Коли б я не була українкою, я би хотіла бути грузинкою».

X