Для багатьох літня пора тісно пов'язана з дачним життям. Виникнувши в першій чверті XVIII ст., феномен дачі спочатку був долею аристократії, а до кінця XIX ст. трансформувався в невід'ємний атрибут міського життя.
Працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели черговий літературно-історичний онлайн-салон «Бібліотечна лампа» на тему «Дачі і дачники старого Херсона», який проходив на платформі ZOOM.
На зустрічі його завсідники познайомилися з історією дачного життя в Херсоні від кінця XVIII й до початку ХХ століття. Говорили про «Інгульську дачу», яку в 1778 році на місці запорізького зимівника Інгульської паланки збудував Михайло Леонтійович Фалєєв. Ця дача згодом за заповітом відійшла до його близького друга Федора Савелійовича Комстадіуса. Згадали й Ганнібала Івана Абрамовича, який у 1782 році розподіляв земельні ділянки у долині Вірьовчиної балки заможним херсонцям під заміські будинки.
Особливо сподобалась любителям історії інформація про «дачний рух» на початку 20-го століття. Йшлося про відпочинок херсонців на Вірьовчинських дачах, які простягалися уздовж ріки Вірьовчина до самого її гирла. Не забули улюблені місця відпочинку в Олешках, Голій Пристані та Скадовську. Дізнались присутні й про дачні розваги та побут дачників того часу.
Зустріч була пізнавальною, цікавою та викликала хвилю позитивних емоцій.