календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Олесь Чайківський - письменник з українською душею

25.05.2023

26 травня 85-й день народження відзначатиме український письменник з Херсонщини Олесь Якович Чайківський. До ювілею майстра слова бібліографи Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова підготували відеорозповідь-знайомство “Олесь Чайківський - письменник з українською душею” з циклу “Когорта майстрів пера”. 

На жаль, творчість ювіляра не надто відома на теренах Херсонщини. Можливо, через те, що своє життя письменник пов’язав з Одещиною, до якої переїхав ще в молоді роки й де мешкає до сьогодні. Саме там відбулося його професійне становлення та розквіт творчості.

 

Водночас Олесь (Олександр) Чайківський дуже багато пише про рідний Таврійський край, про свою малу батьківщину - Велику Олександрівку, що на Херсонщині. А ще - про любов до України, української культури та мови, про війну та світочів української нації. У творчості письменника, в жилах якого тече козацька кров, поєдналися дві провідні риси - палкий патріот і тонкий лірик. 

 

Впродовж багатьох років Олесь Якович працює на ниві українського національного відродження. У радянські часи, попри утиски влади, молодий поет брав активну участь у розгортанні національно-культурного руху на Півдні України, був одним із провідників народного спротиву. А от потяг до творчості митцю вдалося реалізувати лише у зрілі роки. 

 

Випустивши в світ одну із своїх книг, Олесь Якович зазначив, що своєю творчістю намагається зацікавити кожного з нас “перечитати історію свого краю, дослідити своє коріння, відтворити родинне дерево, зміцнити зв'язок поколінь”. Є у доробку митця і твори для дітей. 

Втім, про все це і не тільки докладніше розповість наше відео “Олесь Чайківський - письменник з українською душею” .

Приємного перегляду!


X