календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Родина Симиренків: найкращий цукор і найсмачніші яблука

11.05.2023

У травні все прогресивне людство відзначає Міжнародний день сім’ї. Це свято запроваджене в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою об’єднання можливостей  різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов’язаних із сім’єю. Напередодні цієї події фахівці соціокультурного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова для старшокласників ЗЗСО № 55 провели сімейну сагу «Родина Симиренків: найкращий цукор і найсмачніші яблука» на платформі ZOOM.

  

Під час заходу учні дізнались про українських підприємців минулого  Симиренків -  унікальну сім'ю цукроварників, учених-меценатів, кілька поколінь якої протягом двох століть творили сторінки української історії.  Вони зробили неоціненний внесок  у вітчизняну науку, промисловість, садівництво, будували школи й церкви, підтримували українську книговидавничу справу. 

  

Особливо зацікавила школярів інформація про меценатську діяльність представників цієї родини. Так, Платон і його брат Василь Симиренки  — класичні фігури в історії українського меценатства. Вони були спонсорами  національного руху: починаючи з фінансування видання «Кобзаря» у 1860 році до підтримки наступних двох поколінь письменників і науковців.

  

Симиренки - могутній родовід, який своєю титанічною працею забезпечив розвиток машинобудування, суднобудування, цукроваріння, садівництва, культури українського народу. До сьогодні величними пам’ятниками родині Симиренків залишаються заводи, фабрики та науково-дослідні станції, біля витоків яких вони стояли. А хто з нас не ласував смачними соковитими ніжно-зеленими яблуками, що зберігають смак до весни, — ренетом Симиренка. 

  

Пройшовши шлях від вільних козаків через кріпаччину й неволю, репресії й забуття до багатства, світової слави, Симиренки назавжди залишились гордістю української нації.

  


X