Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

День довкілля.

14.04.2023

У межах Дня інформації  «Кинь природі рятувальний круг»  Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запропонувала  школярам різних шкіл міста ряд заходів до Дня довкілля, який відзначають в Україні 15 квітня.

 Так, працівники читальної зали провели екохвилю "Крокуємо разом з_природою" для учнів ЗЗСО № 55. 

Фахівці книгозбірні повідомили, що ще 15 квітня відзначають  День екологічних знань. Розповіли про те, скільки в Україні є національних парків та де знаходяться найвідоміші заповідники, що можна робити в національному парку та який парк найбільший в Україні?

Бондар Юлія -  молодший науковий співробітник національного природного парку Нижньодніпровський відповіла на питання "Як жити людині в гармонії з природою?". 

 

Крючкова Тетяна - начальник еколого-освітнього відділу національного природного парку Нижньодніпровський запропонувала помандрувати Херсонщиною й дізнатися, що росте та хто мешкає на березі річки Дніпро. Школярі із захватом взяли участь у грі "Що можна відправити у компостер?".    

 

Бібліотекарі на завершення підбили підсумки зустрічі, подякували гостям за цікаву інформацію, а школярам  - за активність.

Фахівці відділу мистецтв спільно з вчителем ЗЗСО № 54  О. А. Книгою провели для учнів 7-8 класів онлайн-захід — екоSOS “Військові злочини проти довкілля, або Екоцид”.

Підлітки були вражені страшними наслідками, які завдали російські нелюди не лише населенню, але й природі. Поряд з людськими стражданнями та втратами злочинний вплив на екологію відчуватиме, на жаль, ще не одне покоління українців. І це стосується саме дітей, молоді.

Увага учнів була зосереджена на величезних збитках, які зазнало (і продовжує зазнавати!!!) довкілля України за час російсько-української війни. Тяжко було бачити підліткам світлини руйнувань і “сліди” панувань ворога в улюблених та затишних куточках рідної Херсонщини, величезна територія якої окупована ворогом, а звільнена  — замінована та перебуває під постійними обстрілами. Російські окупанти знищують унікальну флору та фауну області, руйнують херсонські заповідники — Асканію-Нову, Джарилгацький та Чорноморський біосферний. Земля, повітря і вода забруднені шкідливими речовинами та завалені залишками знищених боєприпасів, згоріли мільйони гектарів лісу, зокрема на заповідній Кінбурській косі, знищується Олешківський рукотворний ліс.

Школярі вперше відкрили для себе значення таких понять, як “екологічна катастрофа” та “екоцид” — ще один злочин росії проти України. Вони дізналися, коли з’явився термін «екоцид» і яка країна у світі була покарана саме за шкоду довкіллю.

Продовжуючи співпрацю Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова з навчальними закладами Черкащини, захід у межах Дня інформації було проведено також і в Михайлівському ліцеї Черкаського району та Черкаській ЗОШ № 10.

Віримо і надіємося, що окупанти заплатять за всі скоєні ними злодіяння та відшкодують всі збитки, нанесені Україні.

Аби перевірити настільки добре  ерудовані  старшокласники ЗЗСО № 4, 34  в екологічних питаннях на платформі ZOOM працівники інформаційно-бібліографічного відділу провели гру-вікторину «Екологія – турбота спільна».

Школярі відповідали на питання що робити і чого не можна робити, щоб зберегти довкілля.  

Гра більше розширила уявлення учнів про вплив людських вчинків на природне довкілля, а також виявили, які  дії людей  знищують нашу планету. І головне, що сортуючи сміття, ми рятуємо ліси і річки від забруднення відходами, а повітря - від диму палаючого сміття, тобто чисте довкілля починається з нас.

 

Відділ абонемента провів для учнів 6 класу Херсонського загально-освітнього виховного комплексу № 11 пізнавальну мозаїку «Люби природу не як символ». Бібліотекарка розповіла школярам про рослини,  які вважаються оберегами та символами України, що вони символізують й від чого оберігають. Переглянули світлини, де відтворюють ці символи українці: у вишивці на сорочках, рушниках тощо, у розписі посуду, в кованих виробах, у різьбленні, в барельєфному прикрашанні житла, у розписах печі в хатах, гончарних виробах, у гравюрі, а також, в окремому виді української творчості — в писанках. 

А наприкінці заходу діти згадували пісні, в яких згадуються рослини-символи.

На платформі ZOOM  працівники відділу соціокультурної діяльності у межах шкільного місячника екології підготували й провели для учнів ЗЗСО № 34 онлайн екологічні сходинки «Бережи природу для людського роду!».

Цей захід був приурочений до Всеукраїнського дня довкілля, який відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців у питаннях, що стосуються збереження навколишнього середовища. 

 

Присутні на заході  дізнались, що довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, які природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників.  Учні отримали докладну інформацію про забруднення атмосфери й гідросфери. Головними екологічними глобальними наслідками забруднення атмосфери є: парниковий ефект, озонова дірка, кислотні дощі, смог.

 

Не обійшли своєю увагою і питання, пов’язані з агресією Росії на нашу країну. Жодна війна ніколи не враховувала потреби збереження природи. На сьогодні вже зафіксовано понад 2 тисячі 200 випадків злочинів проти довкілля, які сталися через агресію Росії. 

Прослухавши інформацію про забруднення довкілля учні  зробили висновок: «Людство стоїть на порозі екологічної катастрофи!». Земля — маленька куля у Всесвіті, і це єдине місце, де людство може вижити або загинути. Тому ми маємо право заявити: нащадки ніколи не простять нам спустошення Землі, наруги над тим, що по праву належить не тільки нам, а й їм. Народам усіх країн потрібно об’єднати свої сили, щоб географічна оболонка стала чистішою.

 

X