Сучасна українська література не монолітна, вона еклектична: в ній намішано стільки стилів, жанрів, думок, поглядів, оцінок, що в цьому інтелектуальному лабіринті зовсім неважко заплутатись. Тому фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова допомагали не заблукати в ньому учасникам гуртка журналістики при благодійному фонді «Волонтерська спілка Поруч». Бібліотекарі підготували і провели book-navigator «Сучасна українська література для «чайників» на платформі ZOOM.
Гуртківці познайомились із вельми умовною, проте досить корисною класифікацією українських літераторів, а саме: «Епатажні бунтівники», «Ревізіонери пам’яті», «Містифікатори», «Мрійники і фантазери». В кожній категорії були представлені письменники, їхні твори та психологічний портрет читача того чи іншого напряму сучасної літератури.
Особливо цікавою для присутніх на заході була інформація про літературу жанра фентезі. Із першими прообразами українського фентезі знайомий фактично кожен. Це “Лісова пісня” Лесі Українки, “Вій” та “Ніч перед Різдвом” Миколи Гоголя, “Конотопська відьма” Григорія Квітки-Основ’яненка. Елементи фантастики зустрічаються навіть у Шевченка — першим твором, який відкриває “Кобзар”, є цілком фантастична поема «Причинна». Сучасна українська література пропонує багато чого прихильникам фантастики, фентезі та містики. До їхніх послуг фантастичні світи на будь-який смак від Володимира Арєнєва, Дари Корній, Галини Пагутяк.
Як приклад була представлена книга Володимира Арєнєва «Порох із драконових кісток», один із найкращих українських романів підліткового фентезі, та перша ластівка українського фентезі нової хвилі - «Гонихмарник» письменниці Дари Корній. Під час заходу учні мали змогу переглянути буктрейлери.
Сподіваємось, що нам вдалося переконати присутніх у тому, що сучасна українська література є дуже цікавою і різноманітною. Кожен бажаючий неодмінно зможе знайти собі книжку до смаку: від епатажних «замальовок» буденного життя до філософії високого ґатунку, від коротеньких новел до розлогих романів.