Протягом багатьох століть вчені працювали над винайденням вакцин від інфекційних хвороб, які забирали життя мільйонів людей на нашій планеті. Ім’я Данила Кириловича Заболотного золотими буквами вписано в список «мисливців за мікробами», як називав бактеріологів - цих самовідданих борців з інфекціями - Поль де Крюі.
Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у межах циклу заходів «Про науковців і лікарів, що рятували світ» для учнів 11-го класу ЗЗСО № 34 провели пізнавальну мозаїку «Мисливець за мікробами – Данило Заболотний» на платформі ZOOM.
Присутні дізнались цікаві факти про наукову діяльність видатного українського мікробіолога й епідеміолога. Данила Заболотного з повним правом можна назвати рятівником людства від "чорної смерті" - чуми, а його відкриття, пов’язані з холерою, малярією, тифами - це мільйони врятованих життів.
Особливо учнів вразила інформація про фінал експерименту з винайдення протихолерної сироватки, якому судилося ввійти в історію світової медицини. І набув цей експеримент такого розголосу саме через те, що Данило Заболотний разом зі своїм товаришем Савченком випробували сироватку на собі.
Данило Кирилович боровся з хворобами масового нищення людей на всій планеті. Ось лиш кілька з тих експедицій, в яких учений як лікар і керівник брав участь: 1897 рік — поїздка до Бомбею у складі експедиції під керівництвом Високовича для вивчення епідемії чуми в Індії; поїздка до Джидди та інших міст Аравійського півострова для вивчення можливих шляхів перенесення чуми.
Заболотний був всебічно освіченою людиною, любив книги, живопис, театр, писав вірші українською мовою, а поезії Шевченка читав напам’ять сторінками.
Безмірна велич українського вченого Данила Заболотного, його внеску в науку, його подвижницького життя заради врятування людства від епідемій.
Тож, пам’ятаймо цього велета української науки і великого патріота України. Це він, академік Данило Кирилович Заболотний, учений-поет, закликав: «…Підем разом на роботу для неньки-Вкраїни, нехай з нами, козаками, вона не загине!»