календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ялинки, маскаради та дивертисмент: різдвяно-новорічні розваги старого Херсона

19.01.2023

Працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова  провели черговий  літературно-історичний  онлайн-салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM. На зустрічі його завсідники познайомились з традиціями святкування зимових свят у старому Херсоні. 

  

Учасники заходу дізналися, що на початку XIX століття відзначення Різдва для херсонців увібрало в себе як європейські традиції, так і усталені звичаї українського села. Адже в нашому місті мирно співіснували представники багатьох національностей та  українці, які були вихідцями з різних куточків нашої країни. 

  

Цікавою для любителів  історії Херсонщини стала інформація про те, що  понад сто років тому херсонці ретельно готувалися до новорічних та різдвяних свят. У магазини завозилися вишукані товари, святкові розпродажі зазивали яскравими афішами. Для святкового столу пропонувались  рябчики, тетеруки, шведські анчоуси в бляшанках, сир, ікра паюсна в магазині караїмського купця Тотеша. Заможні сім'ї могли придбати чудові подарунки для дітей - суперсучасні механічні іграшки для хлопчиків та ляльки з порцеляновими личками  для дівчаток в популярному серед херсонців магазині Когона. Французькі парфуми Роже та Галле «Віра-Віолетта» в аптеках на Воронцовській, Привозі купляли для модних пані та панянок.

  

Мандруючи старовинним різдвяним Херсоном, гості онлайн-салону побували на маскараді, дізнались, що таке дивертисмент, та подумки влаштовували «Метаморфози».

  

Зустріч була пізнавальною, цікавою та викликала хвилю позитивних емоцій.

  


X