Кожен день окупації України містить смертельну загрозу не тільки для військових, а й для цивільного населення. Ворог не цурається жорстоких, безчесних і навіть незаконних методів ведення війни. Це стосується і мінування територій. Тому Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова на платформі ZOOM запропонувала учням шкіл та користувачам соцмереж урок з мінної безпеки “Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!”
Під час заходу поговорили про те, як уберегти себе та рідних від вибухонебезпечних предметів, а також проаналізували, як повернутись до своєї оселі з мінімальним ризиком. У молоді була можливість засвоїти правило трьох НЕ — Не чіпай! Не підходь! Не панікуй! У відеоролику з експертом ДСНС, начальником групи піротехнічних робіт Василем Хмелем розглянули основні види вибухонебезпечних предметів, які залишають по собі окупанти, місця, де вони це зазвичай роблять та алгоритм дій при зустрічі з небезпечним предметом.
На завершення бібліотекарі наголосили на тому, що знання про мінну безпеку наразі дуже важливі для кожного, хто перебуває на звільнених територіях або тільки планує туди свій шлях. А про правила безпечної поведінки необхідно знати всім, хто проживає в Україні, адже повне очищення країни від мін триватиме роками навіть після завершення війни.