Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Олешківські стежини Миколи Куліша

09.12.2022

Фахівцями  Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова з нагоди 130-річчя від дня народження письменника, драматурга та громадського діяча Миколи Куліша для учнів херсонської гімназії № 16  були проведені  онлайн краєзнавчі студії «Олешківські стежини Миколи Куліша» на платформі ZOOM.

  

Гімназисти дізналися про життя і творчість письменника, що нерозривно пов'язані з Херсонщиною. Тут пройшла майже половина його життя, тут він почав пізнавати світ, формувався й духовно зростав. На херсонських просторах Куліш здобув визнання як громадський і культурний діяч. Факти, події, реалії, що мали місце й відбувалися на теренах Херсонщини, щедрим струменем знайшли втілення в таких його творах, як «На рыбной ловле», «97», «Комуна в степах», «Отак загинув Гуска».

   

Школярі отримали інформацію про останні роки життя нашого земляка. У 1934 року Миколу Куліша виключили з Комуністичної партії за написання “антипартійних націоналістичних п’єс”, а 8 грудня під час похорону найближчого друга – Івана Дніпровського його прямо з вулиці енкаведисти забирають у свій «воронок». Із архівних документів відомо, що “особлива трійка” УНКВД Ленінградської області постановою ч. 83 від 9 жовтня 1937 року засудила видатного драматурга до розстрілу. 3 листопада 1937 року Миколу Куліша розстріляли разом із великою групою української інтелігенції в карельському  лісі під Сандармохом. Лише в недавньому 1997 році місця масових розстрілів віднайшли громадські активісти. У розстрільному списку прізвище Куліша стоїть біля його друга – режисера Леся Курбаса.

  

Наприкінці заходу присутні мали змогу ознайомитися з віртуальним переглядом літератури «Драматургічний світ Миколи Куліша».

X