Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Сходи у вічність Данила Самойловича

05.12.2022

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова для учнів старших класів ЗЗСО № 34 провели  інформіну «Сходи у вічність Данила Самойловича» на платформі ZOOM. 
Бібліотекарі розповіли про життя й діяльність великого лікаря, найяскравішої постаті у медичній науці XVIII століття.

Старшокласники дізнались про те, що він народився в селі Янівка  поблизу Чернігова 22 грудня 1744 року в родині сільського священика. І хоча в історію медицини він увійшов як Данило Самойлович, насправді прізвище цього знаменитого лікаря – Сушківський. Він отримав грунтовну освіту для того часу, а саме: закінчив Чернігівський колегіум, навчався у Києво-Могилянській академії та Петербурзькій медичній школі. Продовжуючи лікарську та дослідницьку працю, він у 1776 році за власні кошти поїхав на навчання до Страсбурзького, а згодом – до Лейденського університету, де у 1780 році захистив докторську дисертацію.

 

Зацікавила учнів інформація про те, що Данило Самойлович першим у світі дослідив, як поширюється чума. Тобто, відкинув панівні на той час переконання, що вона передається через повітря, а довів той факт, що зараження відбувається внаслідок безпосереднього контакту з хворими  або зараженими предметами.Також він задовго до Луї Пастера запропонував застосування щеплення. Вважається, що Самойлович щоразу випробовував на собі винайдену вакцину, а також нові методи лікування чуми.

  

Дізналися школярі й про те, що великий лікар боровся з епідемією чуми  в Херсоні у 1783 році. В цей час Самойлович прибув до нашого міста, де особисто оперував хворих, проводив багато досліджень, намагаючись зупинити епідемію, та кінець кінцем, прийняв рішення запровадити жорсткий карантин. Після його застосування  епідемію вдалося перемогти.

 

Данило Самойлович усім своїм життям показав, яким повинен бути справжній медик. Його наукові праці та практична діяльність лягли в основу тієї галузі медицини, яка пізніше виділилася як епідеміологія.

  

X