Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

«Різдвяні вогники Європи»

02.12.2022

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Як відзначають Різдво в різних країнах Європи дізнались учні гімназії № 16 на онлайн країнознавчій подорожі «Різдвяні вогники Європи», який підготували бібліотекари Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва імені Б.А. Лавреньова на платформі ZOOM.

Разом з гімназистами ми поринули у різдвяний світ Німеччини, Франції і Великобританії дізнаючись цікаві традиції його  святкування. Так у Німеччині популярні адвент-календарі й традиція запалювати чотири свічки у різдвяному вінку впродовж адвенту. Саме з Німеччини прийшов до нас звичай прикрашати ялинку. У них ялинку прикрашають всією сім’єю. Ставлять біля неї маленьке ліжечко, у яке пізніше кладуть святе дитятко. У сім’ях у цей вечір традиційно читають біблійні історії про народження Христа.

  

Зацікавив школярів давній звичай робити різдвяне поліно у Франції, який називається Бюш де Ноель. У ХІХ ст. французькі кондитери придумали замінити дерев’яне поліно випічкою. З тих пір більшість французів прикрашають свій стіл ідеальним святковим різдвяним десертом – Бюш де Ноель та різноманітними фігурками у лісовому стилі. Здивувала Франція присутніх на заході наявністю двох Різдвяних дідів – Пер Ноеля та Шаланда.

  

Перебуваючі у Англії гімназісти дізнались, що для багатьох британців це свято є найбільшим і найулюбленішим. В цій країні вперше з’явилась різдвяна листівка, яку у 1843 році намалював англієць на ім’я  Хорслей. 

Говорячи про Англію ми не могли не згадати Чарльза Діккенса, якого часто ще називають «батьком англійського Різдва». Саме йому випала честь «відкрити» різдвяну тему в англійській літературі. Першу різдвяну повість Діккенс написав 1843 р. у теплій сонячній Італії. І це була «Різдвяна пісня у прозі»— повість про скупого багатія Скруджа, якого у Святвечір відвідують різдвяні духи. Цей простий сюжет породив новий літературний жанр у європейській літературі — «святочне оповідання».

  

Багато в чому традиції святкування Різдва в різних країнах світу подібні, але кожна культура має свої нюанси. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина слідує традиціям, близьким їй по духу. Головне, щоб в душі і в будинку панувало свято і дарувало нам чудовий настрій, якого б вистачило на цілий рік.

X