Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Оживляючи історію

25.11.2022

До 90-річчя від Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Б. А. Лавреньова на платформі ZOOM для учнів херсонських шкіл та користувачів соцмереж  провела історичну ретроспективу “Оживляючи історію”.  

Фахівці книгозбірні розповіли про трагедію, яку пережив український народ у 30-х роках ХХ ст., про страшну статистику мільйонів людей, яких забрав Голодомор. Організували молоді віртуальну екскурсію Національним музеєм «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні» та познайомили з мобільним екскурсійно-історичним додатком Track Holodomor History, який розповідає про Київ 1932-1933 років через архівні документи та фотографії, історії очевидців і досі невідомі факти.

Школярам цікаво було дізнатися скільки коштував хліб і як довго потрібно було стояти за ним в черзі? Який пайок отримував працівник заводу і хто не мав права на їжу? Що означав чорний прапор, вивішений на будинку? Та що символізують п'ять пшеничних колосків у руках дівчинки?

А найбільше учасників заходу вразили перегляд відеозаписів свідчень очевидців голодомору, кадри з документальних та художніх фільмів про голодомор, в яких не просто розповідається про страшний геноцид українського народу в ХХ столітті, а й надаються коментарі свідків геноциду та їхніх нащадків. 

Це і «Голод-33»— фільм українського кінорежисера Олеся Янчука, знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод.

І Канадський кінофільм про історію кохання в розпал українського Голодомору «ГІРКІ ЖНИВА».

І Книга «Ґарет Джонс. Ціна правди», до видання якого увійшли вибрані статті та хроніка життя британського журналіста, який розповів світу правду про Голодомор.

На завершення бібліотекарі закликали молодь пам’ятати історію свого народу та приєднатися до акції вшанування “Запали свічку!”

 

X