Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжила цикл кінематографічних вечорів «Cinema hall», який знайомить любителів кіно з творчим доробком та життєвим шляхом відомих режисерів, акторів і актрис та причетних до світу кіно постатей. На черговій зустрічі говорили про Вів'єн Лі - актрису, яка стала першою англійкою, що отримала «Оскар». Вона блискуче грала класичних героїнь в театрі, який завжди вважала вищим за кіно: Офелію і Клеопатру, Джульєтту й леді Макбет. Акторка стала відома всьому світу як неповторна Скарлетт О'Хара з «Віднесених вітром» і Бланш Дюбуа з «Трамвая «Бажання». Але за вишуканою зовнішністю й яскравою кар'єрою приховане дуже непросте життя Вівіан Мері Хартлі — так насправді звали Вів'єн Лі.
Кіномани дізналися про те, що у тридцяті роки ХХ ст. вона за підтримки свого батька вступила в престижну Королівську Академію драматичних мистецтв. Саме в цей період дівчина стала стрімко розвивати свій талант і вдосконалюватися як актриса. Приблизно в той же період Вів'єн зустріла свого першого чоловіка - адвоката Герберта Лі Холмана, старшого за неї на чотирнадцять років. Більш того, вихований в консервативному англійському суспільстві, він був рішуче проти кар'єри дружини. Вів'єн довелося поєднувати навчання в Академії з домашніми клопотами: це стало своєрідним компромісом між подружжям.
Зацікавило присутніх і те, що у 1936 році режисер Вільям Хоуорд запросив її на головну роль у своїй історичній картині з часів королеви Єлизавети I "Полум'я над Англією". На зйомках цієї кінострічки актриса ближче познайомилась з Олівером Олів’є, який став її другим чоловіком і коханням всього життя.
Успішна кар'єра англійської актриси дозволила їй легко пробитися в Голівуд. Одним з результатів цього в 1939-му році став фільм «Віднесені вітром», що моментально зробив англійку однієї з найвідоміших актрис свого часу.
За роль Скарлетт О'Хара Вів'єн Лі отримала "Оскар', а разом з ним - міжнародне визнання. У цей момент вона утвердилася як повноправна зірка, а тому всі її наступні ролі публіка приймала з особливою теплотою. «Леді Гамільтон», «Міст Ватерлоо», «Цезар і Клеопатра», «Анна Кареніна» - кожна з названих кінокартин принесла актрисі нову дещицю популярності, а згодом стала класикою світового кінематографа.
Вечір закінчився на теплій та дружній ноті, щоб рівно через три тижні знову спалахнути яскравим вогником нової зустрічі.