Працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели черговий онлайн краєзнавчий салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM. На засіданні нашої групи ми згадували відомого українського художника і поета Давида Бурлюка. Доля його трагічна, хоча творчість була визнана всім світом. Він був одним із засновників модної на той час літературно-художньої течії – авангардизму і, зокрема, футуризму й кубізму.
Присутні дізнались про те, що родина художника переїхала на Херсонщину ще на початку ХХ ст., і саме тут, у селі Чорнянці, де батько Давида працював управляючим маєтком графа Мордвинова, з 1910 року діяла футуристична група «Гілея», до складу якої входили: Давид і Микола Бурлюки, Василь Каменський, Олексій Кручоних, Бенедикт Лівшиць, Володимир Маяковський, Велемир Хлєбніков.
Цікавою для любителів історії Херсонщини стала інформація про те що перші футуристичні видання гілейців «Затичка», «Молоко кобилиць», «Творіння Велимира Хлєбнікова», «Вовче сонце» з’явилися друком стараннями Давида Бурлюка саме в Херсоні та Каховці. Відвідувачі краєзнавчого салону з познайомились з картинами японського періодуДавида Бурлюка та його віршами.
Наша зустріч була пізнавальною, цікавою та викликала хвилю позитивних емоцій.