Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова до Дня української писемності та мови запропонувала в онлайн-форматі учням шкіл та користувачам соцмереж інформдосьє «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить, і п'янить».
Працівники книгозбірні розповіли школярам про історію заснування свята, про значення української мови, без якої немислиме ні політичне, ні економічне, ні духовне відродження України, ознайомили з низкою фактів про українську мову.
Цікавим для молоді було дізнатися, що дату свята ‒ 9 листопада ‒ обрали не випадково, адже цього дня церква вшановує Нестора Літописця, якого вважають одним із засновників української писемності.
Наші читачі змогли поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності, культури слова та словотворення.
Традиційно у День української писемності та мови проводять радіодиктант національної єдності. Тож, бібліотекарі й самі долучились та запропонували всім бажаючим українцям взяти в ньому участь, а ще нагадали, що приготувала цьогорічний текст українська письменниця й режисерка Ірина Цілик, а читатиме текст — народна артистка Ада Роговцева.
Фахівці зауважили, що упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні.
Наостанок бібліотекарі надали поради “Як поступово перейти на українську” та запропонували прочитати нову книгу українською мовою, або розмовляти весь день виключно українською.