Цього року виповнюється 300 років від дня народження видатного українського філософа й письменника Григорія Савича Сковороди.
З нагоди цієї ювілейної дати працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова підготовили й провели для учнів херсонських шкіл історичний портрет «Мандрівний філософ» на платформі ZOOM.
Присутні дізналися про те, що Григорій Сковорода, нехтуючи матеріальними благами, обрав незвичний стиль життя — мандрівку, був «джерелом знань» для простого люду й умів доступно пояснювати складні речі. Він хотів, аби світ став кращим, щоб люди не робили одне одному зла, жили по совісті.
Під час заходу старшокласники переглянули ряд цікавих відеороликів, у яких відомі виконавці декламували вірші й байки Григорія Сковороди.
Людина універсальних знань і здібностей, палкий захисник інтересів знедоленого народу, Сковорода все своє свідоме життя присвятив пошукам істини. В ньому завжди вражала й вражає гідна подиву цільність натури й принциповість.
Зацікавило учнів і те, що перед смертю великий мудрець заповів зробити на надгробку напис: «Світ ловив мене, але не спіймав». Так, Сковорода в своєму щоденному житті втікав від світу, ревно беріг свою внутрішню свободу. В такий спосіб утверджував себе як людину, що живе за вимогами й правилами своєї філософії.
Наприкінці заходу школярі зробили висновок, що життя Григорія Сковороди дає всім нам урок: можна бути вільним серед неволі й святим посеред пекла.