Міжнародний день поштової служби, який відзначається щорічно 9 жовтня, — одне із свят, засноване з ініціативи Організації Об'єднаних Націй на конгресі Всесвітнього поштового союзу в 1969 році. З цієї нагоди фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели краєзнавчу розвідку «Лист у конверті» для учнів 9 та 11 класу херсонської школи на платформі ZOOM.
Старшокласників запросили здійснити подорож у часі, щоб дізнатися, як з'явилася пошта в нашому місті, побувати на поштових станціях Херсонської губернії.
Під час заходу учням представили багато цікавих фактів про організацію поштової справи у ХVIII-XIX століттях, про нелегку роботу поштових службовців і листонош, історію виникнення старовинних листівок і перших поштових марок.
Особливо їх зацікавила розповідь про роботу поштово-телеграфної контори в нашому місті. У 1830 році поштова контора Херсона переїхала в будинок, в якому вона перебувала до другої половині ХІХ ст., а саме на розі вулиці Вітовської і Конторського провулка. У його архітектурі були використані кильові арки в віконних отворах як елементи татарської архітектури, специфічної для Північного Причорномор'я. З появою в Херсоні телеграфу поштова контора була перетворена в поштово-телеграфну. Вже тоді вона надавала безліч послуг: приймала і відправляла закриті й відкриті листи, бандеролі, замовну кореспонденцію, грошові пакети, посилки, доставляла страхову кореспонденцію за адресою, здійснювала переказ грошей поштою і телеграфом, розсилала періодичні видання, продавала поштові марки й штемпельні конверти.
Наостанок старшокласників закликали поринути в атмосферу поштового листування, адже пишучи листа, можна уявити, як він довго-довго зберігатиметься у людини в якомусь особливому місці. І коли вона його перечитає в майбутньому, зможе з легкістю повернутися в минуле та пригадати собі ті безцінні моменти життя.