календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Симфонія барв Таврійського краю

16.09.2022

До дня міста Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова провела для учнів одинадцятого класу мистецьку імпрезу  «Симфонія барв Таврійського краю» на платформі ZOOM. 

Часто кажуть: «Людина живе, поки про неї пам'ятають». Напевно, це справді так. Тільки, на превеликий жаль, людська пам'ять все ж таки не вічна. Проходить зовсім невеликий період часу, й імена тих, що колись жили, вкриваючись пилом часів і проростаючи травою забуття, губляться десь на сторінках Історії. Пройде ще кілька десятків років — і начебто не жила людина. Бібліотекарі разом з учнями мали нагоду згадати імена художників, що принесли славу не тільки нашому місту, а й Херсонщині.

 

Присутні почули  багато цікавого  про життя та творчість Олексія Шовкуненка, ім’ям якого названий обласний художній музей. Син   маляра-покрівельника змалку вправно піднімався на дахи херсонських будівель, щоб разом зі старшим братом допомогти батькові вчасно впоратися із замовленнями городян, а ще помилуватися з висоти на панораму міста, Дніпра. 

Наступний художник, якого було представлено учням – Микола Скадовський. З подивом старшокласники дізнались, що у цього митця, який мав дворянське походження, улюбленим мотивом замальовок був побут українського села: приземкувата хата, конюшня, живописний двір із селянським інвентарем, базар, причал з човнами.

Особливу увагу присутні звернули на художників- ювілярів цього року - Леоніда Брюммера та Георгія Курнакова. Вони залишили нам не тільки свій творчий спадок, а й приклад міцної і вірної дружби: Георгій Курнаков  допомагав Леоніду Брюммеру морально й матеріально всі 15 років, поки той був депортований  через своє німецьке походження на спецпоселення в Казахстан. 

Читачам захід сподобався, разом вони перегорнули сторінки історії культури рідного міста, згадали імена митців, що уславили наш край.


X