Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Європейські сторінки історії Херсона

15.09.2022

Напередодні Дня міста працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів восьмих класів  краєзнавчу мозаїку  «Європейські сторінки історії Херсона» на платформі ZOOM. 

З  початку свого заснування Херсон завжди був багатонаціональним містом. Представники різних народів, які з багатьох причин і на різних етапах розвитку історії вливались у багатонаціональну сім’ю нашого міста, привносили свою самобутність, традиції і, тим самим, формували те особливе середовище, що завжди вирізняло Херсон серед інших міст. 

Під час зустрічі старшокласники дізнались, який внесок зробили греки, французи, німці в економічний і культурний розвиток  Херсона. Згадали споруди, вулиці міста, які мали відношення до представників цих національностей. А саме: найдавніший храм міста - Греко-Софійську церкву; Лютеранську кірху, проєкт якої був розроблений херсонськими архітекторами німецького походження Олександром Пальшау й Карлом фон Штемпелем у 1865 році;  вулицю Рішельєвську, що отримала свою назву на згадку про одеського градоначальника герцога Армана Емануїла дю Плессі де Рішельє, який у1805-1814 роках був херсонським військовим губернатором.

Учні ознайомилися з особою херсонського міського голови Луїза Альбранта,  уродженця міста Амбрюк у Франції, який прибув до Херсона на власному торговому  кораблі в 1784 році. Луїз був чесним у комерції, доброзичливим і порядним, тому одноголосно був обраний херсонцями міським головою у 1800 році. Своїми розсудливими діями він збільшив прибутковість міста, а потім ще 6 разів обирався міським головою. Учні також дізнались і про відомий рід великих землевласників, підприємців і меценатів німецького походження на Півдні України – Фальц-Фейнів. Особливо зацікавила присутніх Софія Богданівна Фальц-Фейн, яка заснувала у незамерзаючій бухті Чорного моря порт Хорли, побудувала заводи м’ясних та рибних консервів в Одесі та Дофіно (нині с. Роздільне в Каланчацькому районі), овочеву та кондитерську фабрики в Дофіно, виноробний завод у Преображенці.

  

Школярі отримали справжнє задоволення від зустрічі, що була  пізнавальною, цікавою та викликала хвилю позитивних емоцій.

X