Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Херсонські гімназії в інтер'єрі часу

12.09.2022

Напередодні Дня міста працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів дев’ятого класу екскурс в минуле "Херсонські гімназії в інтер'єрі часу" на платформі ZOOM.

 

На прикладі двох перших херсонських гімназій старшокласники дізнались про гімназистів та гімназисток нашого міста: що вони вивчали, яку форму носили, як проводили вільний час.

Гімназії кінця XIX- початку ХХ століття були середніми навчальними закладами з обов'язковим вивченням грецької та латинської мов. Першою в нашому місті з’явилася губернська гімназія, вона була відкрита 12 березня 1815 року й складалася з 4-х класів, що були продовженням класів повітового училища, відкритого в 1813 році.  У 1863 році спорудили нову будівлю гімназії за проектом архітектора Людвіга  Тоннеса в західній частині Соборної площі. 

Історії з життя гімназистів цього навчального закладу зацікавили сучасних учнів. Їх здивував звичай розпочинати й завершувати молитвою навчальний день у приміщенні гімназичної домової церкви Святого Олександра. За відсутність на молитві учні зазнавали серйозних покарань.  Особливо старшокласники були вражені  історією про бунт гімназистів п’ятих, шостих класів гімназії, який стався у 1907 році.

  

У ХІХ ст. у місті Херсоні діяло небагато шкіл і всі вони створювалися для хлопчиків, а дівчаткам отримати освіту було нереально. Така ситуація залишалася незмінною аж до 1854 року, коли до міста переїхала родина Гозадінових. Вони спочатку відкрили приватний жіночий пансіон, який з часом перетворився на Першу Маріїнсько-Олександрівську жіночу гімназію. Присутні розглядали фото тих часів, найбільше сподобалась світлина, на якій гімназистки займаються «соколиною гімнастикою» у спортзалі гімназії.

  

Онлайн-екскурс також познайомив школярів з історіями Гімназичного скверу, який свого часу був улюбленим місцем херсонської молоді. Мандрівка в минуле рідного міста відкрила юним херсонцям раніше невідомі їм сторінки історії розвитку освіти в Херсоні.

 

X