Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Історичні силуети Херсонщини: Скадовський Георгій Львович

01.09.2022

1 вересня  працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели онлайн краєзнавчий салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM.

 

Зустріч була присвячена Георгію Львовичу Скадовському - громадському діячу, вченому-біологу, археологу, меценату. Присутні із зацікавленістю дізнались про його життя  й діяльність.

Герой розповіді був надзвичайно талановитою людиною: закінчивши біологічний факультет університету, обрав кар'єру державного службовця, досяг чину справжнього статського радника. Крім служби, він багато часу приділяв громадським справам: неодноразово обирався повітовим ватажком дворянства,  мировим суддею.

Зацікавились любителі історії й тим, що  саме з ініціативи Георгія Львовича та на його кошти в 1884 р. було засновано Білозерську мікробіологічну лабораторію, яка займалася розробкою вакцини проти сибірки. Тут вперше в світовій практиці почали робити щеплення проти сибірської виразки вівцям, коням та іншим свійським тваринам.  Всього з 1885 по 1888 рр. в Білозерській лабораторії були зроблені щеплення понад 20 тисячам тварин. Білозерську лабораторію, незважаючи на її примітивний характер, з повним правом можна вважати першою в Україні науково - практичною бактеріологічною станцією. 

Вражає, наскільки різноплановою людиною був наш герой. Справою «для душі» Григорія Львовича була археологічна наука. Свої перші наукові дослідження він розпочав ще в 1886 р., коли вивчав територію між річками Інгулець та Дніпро. Основне своє завдання він вбачав у дослідженні тих пам’яток, що можуть щезнути.

В історії Херсона важко знайти діяча, який би зробив такий вагомий внесок у науку й культуру. Багато ще залишається невідомого в біографії Георгія Львовича Скадовського, чекаючи на майбутніх дослідників. Без сумніву, він заслуговує як на  увагу, так і на любов та повагу своїх співвітчизників.

Краєзнавчій салон пройшов у активному спілкуванні, всі присутні отримали справжнє задоволення від цієї зустрічі.

X