Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Усміхнений мислитель з пагорба молитов або Еріх-Еммануель Шмітт

27.04.2022

У межах Тижня молодіжної книги «Завантаж читання!» відділ соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова запропонував  учням десятого класу ЗЗСО №34  літературно-творче досьє «Усміхнений мислитель з пагорба молитов або Еріх-Еммануель Шмітт» на платформі ZOOM.   

 

Еріх-Еммануель Шмітт  — відомий франко-бельгійський драматург, новеліст, романіст і сценарист, один з найпопулярніших сучасних франкомовних письменників, який завойовує сьогодні й український культурний простір передусім своїми експериментами з формою та змістом, оригінальністю та розмаїттям персонажів, актуальністю проблематики та способом її висвітлення.

  

Учні познайомилися з життєвою історією письменника, який почав займатися літературною творчістю ще з дитинства. Старшокласники  дізнались, що свій  перший роман Шмітт написав у 11 років. Тоді він прочитав усі романи про Арсена Люпена, а, дізнавшись, що їх більше немає, взяв зошит і вирішив написати продовження: «Нова пригода Арсена Люпена».

  

Школярів вразила історія Оскара, головного героя книги «Оскар та Рожева Пані», яку представляли бібліотекарі.  Вона, за одностайним визнанням критики, маленький шедевр. Герой, десятирічний хлопчик, хворий на лейкемію, пише Господу Богу, з чарівним гумором і просто розповідаючи про кумедні та сумні події лікарняного життя. За цією нехитрою розповіддю криється висока філософія буття, смерті, страждання, до якої неможливо залишитися байдужим. 

 

Учні з великим задоволенням подивилися буктрейлер «Оскар та Рожева Пані», уривки екранізації цього роману та уривок п’єси у постановці Ростислава Держипільського з Ірмою Вітовською   у головній ролі.

І завершили розмову про цього чудового автора і книгу словами маленького філософа, хлопчика Оскара:  «Потрібно жити кожен день так, начебто це був перший день твого життя». Це означає боротися проти втоми, боротися з почуттям, що ти вже все знаєш і бачив, боротися проти ілюзії знання.

X