Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Між вірою та розумом: великий бактеріолог Володимир Хавкін

06.04.2022

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у межах шкільного місячника екології для учнів дев’ятого і десятого класів ЗЗСО № 34 провели онлайн-інформину "Між вірою та розумом: великий бактеріолог Володимир Хавкін" на платформі ZOOM. 

 

Цей захід був приурочений до Всесвітнього дня здоров’я, який щорічно відзначається 7 квітня. Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, пов’язана зі створенням у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Протягом багатьох століть вчені працювали над винайденням вакцин від інфекційних хвороб, які забирали життя мільйонів людей на нашій планеті. Але мало хто знає, що вакцину від холери й чуми винайшов наш співвітчизник Володимир Хавкін. Бібліотекарі розповіли про життя й діяльність великого вченого. Старшокласники дізнались про те, що він народився в Одесі, закінчив школу в Бердянську, потім навчався в Одеському університеті, де був учнем академіка Іллі Мечникова. Згодом став відомим на весь світ як творець першої вакцини проти чуми та холери.  

Хавкін  у 1892 році в розпал епідемії в Європі ввів власну вакцину самому собі, ставши національним героєм Франції тих років. В Індії його шанують як божество, називаючи, як і Ганді, Махатма – «батько нації», – а також «великим білим зцілителем». Ім’ям вченого названо створений ним інститут у Бомбеї – найбільший центр з вивчення чуми та холери в Південно-Східній Азії. Володимир Аронович - єдиний наш співвітчизник, нагороджений одним з найвищих орденів Великобританії, отриманим з рук королеви. 

Впродовж заходу молодь отримала багато цікавої інформації про страшні хвороби холеру і чуму та профілактику цих захворювань. Усе життя та діяльність Володимира Хавкіна є яскравим прикладом самовідданого служіння науці та людям. Він зробив значний внесок у розвиток світової науки про заразні хвороби та боротьбу з ними. Вчений був одними з тих, хто створював сучасну епідеміологічну й мікробіологічну науку, хто збагатив її класичними працями, чию справу й донині розвивають його послідовники.

X