Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провели онлайн історичний екскурс «Музика високого духу» до 30-річчя ухвалення Державного Гімну України.
Захiд вiдбувся для учнів восьмого інклюзивного класу ЗЗСО № 34 в межах молодіжної платформи «Бібліотека без бар’єрів». Старшокласники дізнались, що перша музична символіка нашого народу сягає часів Київської Русі. Тоді роль державного гімну – в сьогоднішньому розумінні – виконували бойові заклики та пісні, які створювали патріотичний настрій перед битвами. Їх зацікавило, що у період козацької доби особливо популярною була пісня "Нумо, хлопці, до зброї". Пізніше поширилися такі патріотичні пісні, як "Пісня про Байду", "Ой, на горі, там женці жнуть", "Засвіт встали козаченьки". Школярі з подивом відкрили для себе, що своєрідним гімном виступали "Заповіт" Т.Шевченка, "Вічний революціонер" І.Франка, "Боже, великий, єдиний, нам Україну храни" О. Кониського.
Зацікавила присутніх інформація про укладачів сучасного Державного Гімну України, а саме: відомого українського поета, етнографа, фольклориста Павла Чубинського та композитора і диригента, одного з організаторів культурного й духовного життя в Західній Україні Михайла Вербицького.