календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Святковий серпантин «Навколо Новорічної ялинки»

12.01.2022

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели святковий серпантин  «Навколо Новорічної ялинки» для учнів інклюзивного восьмого класу ЗЗСО № 34. 

Школярі мали нагоду дізнатись кілька легенд про те, чому зараз новорічне та різдвяне дерево – це ялина, та побачити, якими раніше були ялинкові прикраси. 

Вони з подивом відкрили для себе те, що  спочатку іграшки на ялинці відтворювали євангельський сюжет: верхівку прикрашала віфлеємська зірка, а хрестовина символізувала розп'яття. Янголята ототожнювалися з божественною волею, дзвіночки означали божественний голос, а гірлянди (намисто, ланцюги, вінок) – святість, страждання та воскресіння. 

Фрукти були представлені обов'язковим яблуком (символ Спасіння і Пізнання) та виноградом, який у Старому Завіті служив емблемою плодів земних, рівноцінною Древу життя. Вівця уособлювала паству, яка потребує духовного провідника й наставника, птах (Голуб Благовіщеня) символізував добру звістку, а ягня – самого Ісуса Христа. Емблемою Христа, Церкви, Благодаті та Віри служили свічки. 

Зацікавила присутніх інформація про те, як раніше люди готувались до Різдва та Нового року, зокрема, що середньовічні мешканці країн Європи підвішували ялинку до стелі догори дригом. 

Школярі із задоволенням взяли участь у цікавій вікторині «У блиску ялинкових вогнів» та конкурсах «Знайди шапку Діда Мороза», «Зимова хуртовина».

 

Наприкінці заходу були представлені книги з  виставки-колажу «Магія зимового читання», яку розробили працівники відділу абонемента  бібліотеки. 

Святковий серпантин вийшов пізнавальним та веселим, учні отримали масу позитивних емоцій.
 


X