календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Бібліотечно-музейне ревю «Віктор Гошкевич та його світ»

16.12.2021

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова й обласного краєзнавчого музею  провели бібліотечно-музейне ревю «Віктор Гошкевич та його світ» для учнів дев’ятого класу ЗЗСО № 34. Молодь мала нагоду дізнатись про видатного краєзнавця, археолога, громадського діяча й видавця, якому херсонці вдячні за створення «Музею історії та старожитностей» - першооснови нинішнього краєзнавчого музею. 

Завідувачка відділу соціокультурної діяльності книгозбірні Лариса Баєва познайомила школярів з життєписом Віктора Гошкевича – людини, яка всі свої непересічні здібності витратила на популяризацію історії рідного краю серед співвітчизників. Серед добірки фактів слухачів найбільше здивувало те, що одухотворена зовнішність Віктора Івановича надихнула художників Васнєцова та Врубеля на створення образів пророка Мойсея та святих в розписах Володимирського собору та Кирилівської церкви.  

Бібліотекар обласного краєзнавчого музею Наталя Остренко за допомогою унікальних світлин й документів розкрила цікаві моменти херсонського періоду  життя  Віктора Гошкевича. 

 

Спочатку увесь його музейний  скарб вміщувався у велику коробку, але експонатів ставало дедалі  більше й згодом міська влада виділила три кімнати в будівлі Херсонської громадської бібліотеки для музейної експозиції.  1898 року щасливий Віктор Іванович виставив свою колекцію для публічного огляду, музей вперше відкрився для відвідувачів. Також він продовжував займатись практичною археологією, був засновником першої приватної газети «Юг», громадським діячем та відомим публіцистом.

 

Доповнив розповідь перегляд  літератури. 


X