Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, долучившись до всеукраїнських пам’ятних заходів з нагоди відзначення 35–ї річниці Чорнобильської трагедії, провела для учнівської молоді міста відеоекскурс «Печаль і пустка на віки..».
Працівники книгозбірні запропонували учням 5-6-х класів приватного закладу "Херсонський ліцей" згадати трагічний квітень 1986 року. Юнаків та дівчат вразив перегляд документальних відеосюжетів про найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Діти з увагою та зацікавленістю сприймали інформацію про наслідки Чорнобильської аварії. Переглянули трейлери фільмів «Чорнобиль», «Метелики», створеного на реальних подіях та фрагменти з художньо-документального фільму «Розщеплені на атоми».
З розповіді бібліотекарів дізнались про зведення найбільшої наземної рухомої конструкції в світі – нової безпечної арки над четвертим енергоблоком та мобільний додаток про Чорнобиль з доповненою реальністю – інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією. Додаток доступний українською та англійською мовами. Завантажити його можливо безкоштовно за посиланнями: https://chornobyl.app, IOS, Android.
До учнів 11-х класів гімназії №6 було запрошено генерал-майора авіації у відставці, почесного громадянина нашого міста, двічі кавалера ордена Червоної Зірки - одного з тих людей, який керував ліквідацією наслідків аварії - Бориса Олександровича Нестерова.
З розповіді гостя, який виконав 51 політ на радіаційну розвідку зруйнованого реактора і скидав в нього поглинаючі елементи, молодь дізналася про причини та наслідки трагедії, про учасників, які закрили собою світ від атомної біди.
Бібліотекарі наголосили на тому, що ми не маємо права забувати про самопожертву цих людей, які пройшли через усі кола ядерного пекла та разом з учнями хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх полеглих у нерівній боротьбі з радіаційним лихом.
На завершення старшокласники ознайомилися з художньою та документальною літературою, представленою на перегляді «Біль Чорнобиля досі відчутний».