календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

За сімома печатками Воронцовської вулиці

26.04.2021

Екскурсійне бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова організувало нову ігрову екскурсію «За сімома печатками Воронцовської вулиці» для учнів спеціальних молодших класів ХПШ №25. 

 

На незвичній екскурсії діти повинні були відкрити заповітні печатки цієї вулиці, за якими приховувались її секрети та дивовижні історії. Відкривши першу печатку, учні дізналися про життя й діяльність М. С. Воронцова, про його великий внесок у розвиток культури й освіти, зокрема організацію морських класів, які пізніше отримали назву морських шкіл. 

 

У зв’язку з цим маленькі екскурсанти виконали перше завдання «Морські сигнали», навчившись подавати їх за допомогою сигнальних прапорців. Друга печатка розповідала про дніпровську набережну, пристані та херсонський яхт-клуб, де колись навчалися морській справі. Школярі також легко впорались із завданням другого конкурсу «Морський вузол». 

 

Відкривши третю печатку, діти дізналися про цікаву історію життя Надії Дурової - першої жінки, що стала професійним військовослужбовцем, та проживала свого часу в одному з найстаріших будинків нашого міста. На цій зупинці діти розгадали ребус «Гусар». Наступна печатка приховувала в собі таємницю будинку нумізмата Бурачкова, який присвятив своє життя давній історії Північного Причорномор’я та нумізматиці. 

 

За п’ятою печаткою дітлахи впізнали історію своєї рідної школи, де в минулому навчалися єврейські дівчатка. «Павлівська площа» була шостою печаткою екскурсії. Діти почули розповідь про старовинні будівлі, в яких зараз розташовані краєзнавчий та художній музеї. Тут вони розшифрували назву проєкту міської думи одеського архітектора Адольфа Мінкуса. Наприкінці екскурсії всі завітали в школу та поділилися враженнями.

 
 


X