Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Тиждень молодіжної книги 2021 завершився!

23.04.2021

Останнього дня Тижня молодіжної книги  «Гайда читати», який організувала Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, відділ читального залу провів онлайн-захід  -  відкритий мікрофон «Книга, автор та його право». У Всесвітній день книги та авторського права до розмови запросили херсонського письменника, поета і журналіста Анатолія Марущака  та заступницю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олену Іпатенко. До заходу, що транслювався на бібліотечній сторінці у соціальні мережі «Фейсбук», долучилися студенти 4-го курсу Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу (спеціальність «Право»), 4-го курсу факультету «Бізнесу і права» Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету та вчителі ЗЗСО № 55. Всі бажаючі могли поставити в чаті запитання гостям. 

  

Від Анатолія Марущака аудиторія почула відповіді на запитання: «Як виникла ідея написання роману «Вибух терміта», «Чи складно писати для підліткового віку?», «Чому саме така назва книги «П’ятнадцятий камінь»?». Зі слів автора молодь дізналася про цікаві проєкти з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. Куліша та переглянула відеосюжет за його п’єсою  «Херсонські манси» . Під час заходу студенти послухали вірші у виконанні автора та відгуки про роман «Вибух терміта» від колег по перу. 

 

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко розповіла чим є авторське право, коли воно виникло і що повинні знати про свої права українські автори книг. Вона дала поради для пана Анатолія та письменницького загалу щодо захисту авторського права.

 

Завершився Тиждень молодіжної книги квест-вечіркою для учасників «MoNoLit club». Цього разу книгою для обговорення був обраний роман американського письменника і сценариста Ренсома Ріґґза "Дім дивних дітей". Стилістика літературного твору перетворила бібліотеку на машину часу, що перемістила відвідувачів у роки Другої світової війни, а її відділи – на часові петлі, куди молодь  мандрувала  в пошуках листів, виконуючи завдання від персонажів книги. 

 

Серед яких - розгадування головоломок, пошук потрібного ключа, переведення старовинного годинника, читання листа у відображенні дзеркала, розшифрування таємного послання. Після проходження всіх петель часу директорка Будинку пані Сапсан в своєму листі подякувала учасникам квесту і запросила  до столу пити каву всіх – і мешканців Будинку дивних з далекого 1940 року, і  монолітівців в 2021 році, не розриваючи часової петлі між нашими світами.  

  

А пригощав запашною та смачною кавою партнер заходу KAVOVAR.

Наприкінці вечора учасники клубу  обговорювали книгу, в тематиці якої відбудеться наступна зустріч та знімкувалися  у фотозонах. 

X