календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Тиждень молодіжної книги 2021 завершився!

23.04.2021

Останнього дня Тижня молодіжної книги  «Гайда читати», який організувала Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, відділ читального залу провів онлайн-захід  -  відкритий мікрофон «Книга, автор та його право». У Всесвітній день книги та авторського права до розмови запросили херсонського письменника, поета і журналіста Анатолія Марущака  та заступницю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олену Іпатенко. До заходу, що транслювався на бібліотечній сторінці у соціальні мережі «Фейсбук», долучилися студенти 4-го курсу Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу (спеціальність «Право»), 4-го курсу факультету «Бізнесу і права» Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету та вчителі ЗЗСО № 55. Всі бажаючі могли поставити в чаті запитання гостям. 

  

Від Анатолія Марущака аудиторія почула відповіді на запитання: «Як виникла ідея написання роману «Вибух терміта», «Чи складно писати для підліткового віку?», «Чому саме така назва книги «П’ятнадцятий камінь»?». Зі слів автора молодь дізналася про цікаві проєкти з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. Куліша та переглянула відеосюжет за його п’єсою  «Херсонські манси» . Під час заходу студенти послухали вірші у виконанні автора та відгуки про роман «Вибух терміта» від колег по перу. 

 

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко розповіла чим є авторське право, коли воно виникло і що повинні знати про свої права українські автори книг. Вона дала поради для пана Анатолія та письменницького загалу щодо захисту авторського права.

 

Завершився Тиждень молодіжної книги квест-вечіркою для учасників «MoNoLit club». Цього разу книгою для обговорення був обраний роман американського письменника і сценариста Ренсома Ріґґза "Дім дивних дітей". Стилістика літературного твору перетворила бібліотеку на машину часу, що перемістила відвідувачів у роки Другої світової війни, а її відділи – на часові петлі, куди молодь  мандрувала  в пошуках листів, виконуючи завдання від персонажів книги. 

 

Серед яких - розгадування головоломок, пошук потрібного ключа, переведення старовинного годинника, читання листа у відображенні дзеркала, розшифрування таємного послання. Після проходження всіх петель часу директорка Будинку пані Сапсан в своєму листі подякувала учасникам квесту і запросила  до столу пити каву всіх – і мешканців Будинку дивних з далекого 1940 року, і  монолітівців в 2021 році, не розриваючи часової петлі між нашими світами.  

  

А пригощав запашною та смачною кавою партнер заходу KAVOVAR.

Наприкінці вечора учасники клубу  обговорювали книгу, в тематиці якої відбудеться наступна зустріч та знімкувалися  у фотозонах. 


X