календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Професійні поради для шкільних бібліотекарів області від Лавреньовки

16.04.2021

16 квітня фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провели вебінар на платформі Zoom для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти області – слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Під час свого виступу «Творче використання історичного краєзнавства у вихованні молоді»  завідувачка відділу соціокультурної діяльності Лариса Баєва представила краєзнавчу програму «Херсонщина крізь часи», яка складається з чотирьох блоків, а саме: соціокультурних заходів краєзнавчої тематики,  екскурсійного бюро «На семи балках», краєзнавчих арт-просторів та блогу «КраєЗнавець». Також слухачі курсів переглянули відео з рубрики «Краєзнавчий відеолекторій» про життя і діяльність Івана Абрамовича Ганнібала.

Головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Аліна Михайлова провела консультацію «Ігрові віртуальні вправи як інструмент залучення користувачів до бібліотеки та читання», в якій поділилася досвідом використання популярних онлайн-сервісів в інформаційній роботі, рекламі бібліотечних послуг та ресурсів. 

Вона презентувала інтерактивні вправи, розроблені книгозбірнею за допомогою  освітнього онлайн-сервісу LearningApps: вебтурне «Загадкова Європа», кросворд «Що ми знаємо про козаків?», головоломку «Письменники Херсонщини», вікторину з історії Херсона та ін. 

А ще слухачі дізналися про можливості роботи з різними шаблонами, представленими на онлайн-платформі LearningApps, а також ознайомились з методикою створення вебквестів на платформі Zunal, з її специфікою і можливостями та з досвідом проведення вебквесту безпосередньо в бібліотеці.

Провідний бібліотекар відділу читального залу  Ольга Стародубцева поділилась досвідом роботи бібліотеки з формування екологічної компетентності здобувачів освіти. На прикладі презентації «Життя без сміття» шкільні бібліотекарі розглянули методику та специфіку проведення заходу з екологічного виховання в умовах дистанційного навчання. На платформі Padlet.com слухачі курсів віртуально спробували створити дошки для онлайн- занять з учнями та взяли участь у вікторині «Сортування сміття», створеній на платформі Quizizz.сом.

Сподіваємось, що презентовані форми роботи, сервіси та ресурси стануть в пригоді та допоможуть інтегрувати заходи в онлайн-формат.
 


X