календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ігрова екскурсія «Дитячі забави Гімназичного скверу»

26.03.2021

Екскурсійне бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова організувало нову ігрову екскурсію «Дитячі забави Гімназичного скверу» для учнів спеціальних молодших класів ХПШ №25.

Спочатку діти дізнались про шкільне життя гімназистів того часу. Найбільше їх вразило те, що раніше учнів і хвалили, і карали. Тих, хто добре вчився і поводився гарно, запрошували на музичні вечори та бали, а неслухняного гімназиста могли позбавити сніданку, залишити вчитися в неділю, або ... посадити в карцер!

Гімназичний сквер як екскурсійний об'єкт обирався недарма: саме тут колись діти грали в ігри на шкільних перервах. Тож, маленькі екскурсанти сьогодні мали можливість не тільки дізнатися, як розважалися раніше їхні ровесники, а й навчилися грати в ігри того часу. 

Їм дуже сподобалась старовинна гра-забава «серсо», що в перекладі з французької означає "обруч". Познайомились також з грою «Чаклун», яку полюбляли гімназисти, і в яку можна грати у дворі й зараз. 

Особливе захоплення викликала у хлопців старовинна слов’янська гра, що набула популярності саме у 19 столітті - «Городки». Діти дізнались, що спочатку вона була поширена переважно серед бідних людей,  згодом городки вподобали військові, а потім вже й гімназистам.

Розповідь екскурсовода супроводжувалася об'ємної фотографією, яку можна було добре роздивитися.

Екскурсія вийшла справжньою ігровою подорожжю в часі - з сучасного міста до стародавнього. Це не просто вивчення історії та архітектури міста, а цікава прогулянка з інтерактивними іграми, яка подарувала всім гарний настрій!
 


X