До уваги шанувальників детективного жанру відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова підготував книжкову виставку-знайомство «Витончені та кмітливі».
Крадіжка століття чи жорстоке вбивство, серійний вбивця чи випадковий злочинець — яким для вас буде ідеальний головний герой-детектив? Прийнято вважати, що хороший детектив – чоловік. Шерлок Голмс, Еркюль Пуаро, Ніро Вульф і багато інших – класичні образи детектива в літературі. Але виставка розбиває цей стереотип вщент і доводить, що жінка з її природною кмітливістю та гострим розумом не гірше, а іноді і краще, розгадує складні головоломки.
Жінки по натурі - природжені детективи: саме їм подобається копирсатися в людській психології, тонкощах взаємин між людьми, шукати мотиви вчинків і помічати деталі. Написані жіночою рукою романи – «І не лишилось жодного» А. Крісті, «Кувала зозуля» Р. Галбрейт, «Коли приходить темрява» К. Циганчук, «Двокнижжя» Н. Тисовської – це проста формула сюжету, замкнутість дії, обмежене коло підозрюваних осіб і раціонально сконструйована фабула. Водночас це витончена загадка, гра, що дозволяє уяві відкривати будь-які горизонти, це таємничість, невідомість та стилістика, вивірена до слова.
Чоловіки-письменники теж часто обирають головними героїнями жінку, яка або сама, або з напарником розкриває складні справи. У «Мовчанні ягнят» Т. Гарріса майбутній співробітник ФБР Кларіс Старлінг, що завершує навчання в академії, отримує перше серйозне завдання – розкрити серію страшних вбивств молодих дівчат і для цього їй доведеться поспілкутися з людиною-людожером. Дівчина-хакер на ім’я Лісбет Саландер, яка володіє фотографічною пам’яттю, допомагає вести розслідування у романі С. Ларссона «Дівчина з татуюванням дракона». Є ще «Називай мене Мері…» А. Кокотюхи, серія книг «Агата Містері» С. Стівенсона й багато не менш інтригуючих книг.
Запрошуємо читачів у бібліотеку, щоб познайомитись з жінками, які обожнюють загадки, та спробувати разом з ними їх розплутати.