Відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова підготував для читачів книжкову інсталяцію «Тендітна і ніжна, але сильна і незламна» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
Глядачів експозиції зустрічає збільшене та оновлене сучасними засобами фото молодої Лесі Українки, а ще зображення-символи, що нагадують про події життя поетеси. Зелене дерево - це розмаїтий і потужний творчий доробок поетеси і водночас улюблений ясен Лесі, що й досі росте на її батьківщині та пам’ятає перші поетичні рядки – вірш «Надія», написаний у 9 років. Поруч - незвичайне за обсягом (понад 1300 сторінок) видання «Усі твори в одному томі», яке вмістило під однією обкладинкою творчу спадщину поетеси.
Згадка про почуття, яке Леся Українка пронесла через усе життя – палаюче серце. Трагічну, безмежно сумну, але й водночас духовно високу історію кохання, далекого від повної взаємності, поетеса виспівала у своїх ліричних поезіях. Рядки «Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами» неодноразово були переспівані народними виконавцями та стали символом нерозділеного кохання.
Літературна діяльність Лесі Українки набула нового розвитку, коли вона стала співзасновницею літературного гуртка «Плеяда». На прохання «Плеяди» 1889 р. письменниця складає свій відомий «Список світової літератури для перекладу», до якого увійшли: Дж. Байрон, О. Бальзак, М. Вольтер, Й. Гете, М. Гоголь, В. Гюго, Ч. Діккенс, Ф. Достоєвський, Ж. Санд, А. Міцкевич та ін. Дивлячись на стосик книжок цих письменників, можна тільки помріяти, які чудові переклади вийшли б під її пера.
Роки життя Лесі, як клавіші фортепіано, мали різну тональність. Були і веселі, жваві роки, а були й сумні. Багато авторів, літературознавців і письменників, досліджували та описували творче й особисте життя видатної української поетеси. Оксана Забужко у книзі «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій» пропонує читачеві вражаючу інтелектуальну подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до якої стає міф Лесі Українки — найгірше прочитаної і найдраматичніше недооціненої письменниці з пантеону наших національних класиків.
На виставці можна побачити фотосвітлини письменниці, познайомитися з найкращими збірками її творів та життєписами.
Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкову інсталяцію «Тендітна і ніжна, але сильна і незламна» та відкрити для себе нову Лесю Українку!