календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Світлини для героїв

12.10.2020

Напередодні Дня захисника України  Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова провела презентацію фотовиставки «Світлини для героїв» в Херсонському державному університеті. 

Розмістилася фотовиставка у фойє університету, де зібралися студенти, викладачі і всі небайдужі. Презентацію відкрила керівниця Українського культурного центру при гуманітарному відділі ХДУ Світлана Думинська. Вона нагадала присутнім про кілька важливих свят, які святкує наша країна 14 жовтня: День українського козацтва, Покрову Пресвятої Богородиці, яку козаки вважали своєю заступницею і захисницею, День створення Української  Повстанської Армії та наймолодше із свят – День захисника України. 

 

Світлана Віталіївна закликала молодь поглянути в очі героїв світлин та зрозуміти:  завдяки цим людям – нашим землякам, ми можемо жити мирно і спокійно, навчатися, займатися улюбленими справами. І про них потрібно пам’ятати, цінувати їх мужність і самовідданість. 

Ректор ХДУ професор Олександр Співаковський пригадав свою поїздку в Авдіївку і поділився шокуючими  враженнями від зруйнованих будинків, обстрілів, важкопоранених бійців, які навіть в таких важких обставинах не втрачають впевненості в своїй правоті та перемозі.

Завідувачка відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова Юлія Калмикова розповіла про мету фотовиставки «Світлини для героїв» - вшанувати мужність і героїзм воїнів - учасників АТО/ООС, віддячити їхнім родинам за віру, надію і підтримку своїх захисників та нагадати громаді про необхідність допомоги родинам військовослужбовців. Поштовхом до роботи над цим фотопроєктом стало знайомство з бійцями батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Херсон» та їх розповіді про пекло Іловайська і про друзів, яких там втратили. 

Тож, всі учасники презентації переглянули разючі документальні кадри Іловайської трагедії, які свого часу облетіли увесь світ. Юлія Калмикова також наголосила, що героями світлин стали не тільки хлопці з батальйону «Херсон», а й воїни різних підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, МВС України та добровольчих батальйонів, з якими бібліотека здружилися за цей час, а з багатьма із них та їх родинами продовжують спілкуватись і після завершення фотопроєкту. Вона також підкреслила щирість, самовідданість країні, простоту в спілкуванні та надзвичайно багату духовність героїв світлин.

Наприкінці пані Світлана Думинська запропонувала студентам переглянути світлини   щасливих усміхнених героїв у затишному сімейному колі на фоні мальовничих куточків нашого міста та цінувати мужність всіх захисників, які відстоюють наш мир і спокій ціною власного життя.  


X